Wizyta u psychiatry nie boli

Nie wstydź się

Niektórzy z nas niestety muszą korzystać czy też skorzystać z wizyty lekarza psychiatry. Niestety bardzo się tego wstydzą. Nie ma jednak co się wstydzić tejże wizyty. Będzie to przecież wyłącznie rozmowa. Jest to wizyta w specjalistycznym gabinecie, w którym pomogą nam wrócić do zdrowia. Wstydem na pewno nie jest dbanie o siebie. Gorzej by było gdybyśmy wiedzieli doskonale, że coś złego się dzieje, a mimo to byśmy na to nie zareagowali. Zagłuszanie sygnałów z własnego organizmu, robienie sobie krzywdy, udawanie, że nie ma problemu – to są właśnie powody do wstydu. Mądry, dorosły jak i także odpowiedzialny człowiek doskonale wie, że proszenie o pomoc nie jest żadnym wstydem.

Jeśli się boimy to krzyczmy. Jednak i tak musimy iść, ponieważ robimy to dla zdrowia swojego. Naprawdę nie ma się czego bać. Rozmowa nie boli. Psychiatra naprawdę nie zrobi niczego na siłę. Psychiatra Kraków (https://opoczynska-morasiewicz.pl/terapeuci/) w pierwszej kolejności nas zdiagnozuje, a dopiero później rozpoczyna leczenie.

Na pewno nie powinniśmy podchodzić do swojego problemu w ten sposób, że jeśli coś niepokojące się dzieje, to od razu sięgamy po tonę leków. Silne leki nam naprawdę nie pomogą. Jedyne co to będziemy spali jak niedźwiedź. Są to już wypadku trudne szczególne. Czasami nasz problem jest o tyle mały, że wystarczy nam w zupełności jedna wizyta u psychiatry i po kłopocie. Zwykli ludzie nie mają nawet pojęcia ile w przypadku psychicznych chorób zwykle załatwia rozmowa międzyludzka. A gdy już będą potrzebne leki, to nie powinniśmy do tego podchodzić, że od razu muszą być silne oraz powodować możliwie najgorsze skutki uboczne. Naprawdę nie ma czego się bać. Musimy stawić czoła swoim problemom, a tak naprawdę jedyne co to czasem psychiatra jest nam w stanie pomóc. Musimy jednak komuś zaufać.

Obraz Vitabello z Pixabay